Новини

Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі концесії майна держстивідора у порту Херсон

Конкурсною комісією, яка утворена Міністерством інфраструктури України розпочато прийом заявок на участь у концесійному конкурсі з передачі майна державного стивідора та майна державного підприємства «Адміністрація морських портів України» у морському порту Херсон в концесію.

8 жовтня 2019 року, в газеті «Голос України» (офіційне видання Верховної Ради України) опубліковано оголошення про початок подання заявок на участь у конкурсі на концесію майна державного стивідора у морському порту Херсон. Прийом заявок триватиме до 6 грудня 2019 року. Строк розгляду заявки для допущення до участі у конкурсі складає 14 днів.

«З переліком необхідних для участі у конкурсі документів потенційні інвестори можуть ознайомитися у Data Room. Тим компаніям, заявки яких пройдуть прекваліфікацію та будуть допущені до конкурсу, буде відкритий доступ до блоку конфіденційної інформації стосовно роботи держстивідора. Адміністрація морських портів України, як одна із сторін майбутнього концесійного договору запрошує міжнародних та українських інвесторів до участі в концесійному конкурсі», — зазначив керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

Він також додав, що Адміністрація морських портів України сподівається на активну участь інвесторів у конкурсі, адже ТЕО проекту та умови конкурсу підготовлені командою міжнародних консультантів, за участі експертів ЄБРР, МФК, Міністерства інфраструктури України та АМПУ, відповідно до міжнародних стандартів. Тому тендерна документація від початку повинна бути максимально доступною та зрозумілою для усіх учасників.

Подальший хід проведення концесійного конкурс виглядає наступним чином:
• прийом заявок на участь у конкурсі триватиме з 8 жовтня 2019 р. по 6 грудня 2019 р.;
• на розгляд заявки для допущення до участі у конкурсі відводиться 14 днів, тому рекомендується подавати заявки якомога раніше;
• внесення змін до конкурсних пропозицій буде можливе з 6 грудня 2019 р. по 10 січня 2020 р.;
• оцінка фінансових пропозицій учасників конкурсу триватиме з 10 до 20 січня 2020 р.;
• рішення про визначення переможця концесійного конкурсу може бути прийняте Міністерством інфраструктури України вже у другій половині січня 2020 р. (в залежності від кількості та якості поданих пропозицій)
• публікація результатів конкурсу — орієнтовно на початку лютого 2020 р.

Після цього Мінінфраструктури перейде до стадії переговорів та підписання договору із переможцем конкурсу. Укладення договору планується на початку травня 2020 року.