Новини

Розпочато прийом заявок на участь у концесійному конкурсі у морському порту Ольвія

Сьогодні, 18 жовтня 2019 року, розпочато прийом заявок на участь у концесійному конкурсі державного підприємства «Стивідорна компанія Ольвія» та окремих активів ДП «АМПУ». Відповідне оголошення опубліковане в газеті «Голос України». Прийом заявок триватиме до 16 грудня 2019 року. Строк розгляду заявки для допущення до участі у конкурсі складає 14 днів.

«Концесія держстивідора у порту «Ольвія» — більш масштабний проєкт, ніж у порту Херсон, який передбачає не лише модернізацію існуючих активів, а й будівництво нового зернового терміналу. Обсяг інвестицій, що планується залучити в рамках проєкту, складає понад 57 млн дол. США і буде направлений на збільшення потужностей порту. Це цілком відповідає Програмі дій Уряду на найближчі п’ять років щодо збільшення обсягів перевезень морським транспортом»,— прокоментував керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Він зазначив, що умови проведення конкурсу передбачають що на розгляд кожної заявки у конкурсної комісії Мінінфраструктури буде 14 днів, після чого прийматиметься рішення чи пройшла та чи інша компанія попередню кваліфікацію. Після завершення прийому заявок учасникам буде надана можливість внесення змін до конкурсних пропозицій.

«Командою міжнародних консультантів, за участі експертів ЄБРР, МФК, Міністерства інфраструктури України та АМПУ зроблено все необхідне, щоб потенційні учасники конкурсу мали максимум інформації у цифровій кімнаті даних стосовно ТЕО проекту, умов проведення конкурсів, вимог до заявок кандидатів. Тому ми сподіваємося на значну конкуренцію під час проведення конкурсів»,— підкреслив Райвіс Вецкаганс.

Подальший таймінг проведення концесійного конкурсу в порту «Ольвія» виглядає наступним чином:
• До 16 грудня 2019 року – прийом заявок
• З 16 грудня 2019 року до 20 січня 2020 року – подання змін до конкурсних пропозицій (за наявності).
• З 20 до 30 січня 2020 року оцінка конкурсною комісією фінансових пропозицій учасників конкурсу.

Очікується, що рішення Мінінфраструктури про визначення переможця концесійного конкурсу буде прийняте у першій половині лютого 2020 року (в залежності від кількості та якості поданих пропозицій).

Після прийняття рішення про визначення переможця концесійного конкурсу та опублікування результатів конкурсу (орієнтовно в другій половині лютого 2020 року) Мінінфраструктури перейде до переговорів та підписання договору з переможцем конкурсу (укладення договору має відбутися на початку травня 2020 року).