Новини

Рішення про межі території та акваторії морського порту Маріуполь сприятиме залученню нових інвестицій

28 жовтня 2019 року Уряд ухвалив рішення про межі території та акваторії морського порту Маріуполь.
Починаючи з 2013 року порт не мав визначених меж, тоді як даний крок є важливим не тільки для визначення пунктів пропуску на територію порту загалом, а і для залучення інвесторів до реалізації спільних проєктів.
Урядом також було прийнято рішення про включення прилеглого водного простору морського терміналу ТОВ «СРЗ» (Азовський судноремонтний завод) до вже визначених меж акваторії порту Маріуполь. Це важливо для забезпечення безпеки судноплавства та контролю за дотриманням безпеки в акваторії порту.
У 2018 році в Маріупольському порті було побудовано сучасний високотехнологічний термінал з перевантаження листового металу та запущено одну з найбільших в регіоні промислових геліосистем. Також, триває реконструкція гідротехнічної частини причалу в рамках реалізації проєкту будівництва зернового терміналу – найбільшого в регіоні спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів, де можна буде зберігати одночасно більше 130 тис. тонн зерна і щорічно перевалювати — близько 2,5 млн тонн. Окрім вищезазначеного, триває днопоглиблення Маріупольського порту, яке обіцяю довести прохідну осадку до кінця 2019 року до 8 метрів.
Всі вищеназвані заходи мають на меті залучення додаткових вантажів та інвестиції до Маріупольського порту.