Новини

АМПУ, COFCO та маріупольський держстивідор планують збільшити перевалку аграрних вантажів у порту у 3,5 рази

В Маріупольському порту буде реалізований масштабний інвестиційний проект, який дозволить збільшити перевалку агарних вантажів у 3,5 рази. Відповідний меморандум про взаєморозуміння підписали ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Маріупольський морський торговельний порт», ТОВ «Кофко Агрі Ресорсіз Україна» та ТОВ «СТТ» в рамках Першого інвестиційного форуму RE:THINK за участю Президента України, який відбувся в Маріуполі 29 жовтня.

Меморандум передбачає об’єднання зусиль АМПУ, держстивідора та приватних компаній для реалізації проекту з розвитку причальної інфраструктури порту, будівництва зернового терміналу в тилу причалу № 3 та створення єдиного перевантажувального комплексу харчових та наливних продовольчих вантажів в тилу другого та третього причалів морського порту Маріуполь.
«Це ще один приклад державно-приватного партнерства в портовій галузі з чітко визначеними обов’язками кожного з учасників. Він враховує усі складові проекту – реконструкцію причалів, будівництво нових перевантажувальних потужностей та, що найголовніше, забезпечення їх роботи відповідними обсягами вантажів у розмірі щонайменше 2,3 млн тонн на рік. Це дозволить Маріуполю стати одним з найважливіших логістичних центрів для експорту аграрної продукції на південному сході України»,— прокоментував підписання документу керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Відповідно до тексту меморандуму, АМПУ зобов’язується забезпечити вчасне проектування та реконструкцію гідротехнічної частини другого та третього причалів.
Маріупольський морський торговельний порт, зі свого боку, бере на себе зобов’язання забезпечити будівництво зернового терміналу в тилу причалу № 3 та забезпечити обсяги вантажопереробки (через причали №№ 2 — 4 морського порту Маріуполь) не менше, ніж 2,3 млн тонн на рік. Реалізація проекту будівництва сучасного зернового терміналу дозволить створити в регіоні близько 90 нових робочих місць.
У свою чергу, «Кофко Агрі Ресорсіз Україна» та ТОВ «СТТ», після реалізації АМПУ та ММТП своєї частини робіт, зобов’язуються забезпечити перевалку через новий термінал Маріупольського порту соняшникової олії обсягом не менше ніж 400 тис. тонн на рік, шроту соняшника гранульованого — не менше ніж 400 тис. тонн на рік, зернових вантажів — не менше ніж 400 тис. тонн на рік.
Це дозволить диверсифікувати вантажопотоки з якими працює Маріупольський морський порт, підвищити його конкурентоспроможність, а також збільшити кількість суднозаходів у Маріуполь.
Підписи під меморандумом поставили керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, директор Маріупольського торгівельного порту Олександр Олійник, генеральний директор ТОВ «КофкоАгрі Ресорсіз Україна» Володимир Осадчук та комерційний директор ТОВ «СТТ» Володимир Судейко.