Новини

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл на концесію в порту Ольвія

Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія QTerminals із Катару, яка протягом п’яти років має інвестувати в розвиток порту 3,4 млрд грн.

Важливою умовою концесійного договору стала необхідність отримання дозволу АМКУ на концентрацію.
В кінці січня 2020 року до АМКУ надійшла заява компанії «QTerminals W.L.L.» (м. Доха, Катар) на опосередковане одержання в концесію активів, що належать ДП «СТИВІДОРНА КОМПАНІЯ «ОЛЬВІЯ» (м. Миколаїв) і ДП «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» (м. Миколаїв) та разом забезпечують здійснення господарської діяльності із надання стивідорних послуг у спеціалізованому морському порту Ольвія.
Компанія «QTerminals W.L.L.» є провідним портовим оператором Держави Катар та здійснює діяльність з управління морськими терміналами у найбільшому порту Катара – Хамад.
Група QTerminals наразі не здійснює господарської діяльності в Україні, а тому не відбувається структурних змін на ринку стивідорних послуг.
Враховуючи, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав дозвіл на заявлену концентрацію.

Джерело: АМКУ