Новини

Щодо перспектив проєкту концесії в порту Бердянськ

6 травня 2020 року було опубліковано коментар радника Міністра інфраструктури України Віктора Довганя щодо перспектив проєкту концесії в морського порту Бердянськ (на сьогодні Мінінфраструктури разом з європейськими експертами розроблено попереднє ТЕО проєкту розвитку Бердянського морського торговельного порту), зокрема стосовно очікуваних результатів його реалізації:
«…Найімовірніше, експорт зернових і глини повинен залишатися основним джерелом для розвитку ринку перевалки вантажів у Бердянському порту. Очікується, що обсяги відповідних перевезень зростатимуть на 2-3% протягом наступних 10 років або швидше у разі надання АТ «Укрзалізниця» знижки на залізничні перевезення до морських портів Азовського моря, що підвищить конкурентоспроможність порівняно з чорноморськими портами України. Також передбачається залучення низки нових вантажів, передусім нафтопродуктів і добрив, але обсяги їхньої перевалки будуть обмеженими. Повернення вугілля та руди до Бердянського морського порту не очікується».
«Концесія порту Бердянськ – це можливість залучити інвестиції в регіон, який найбільше постраждав від анексії Криму та війни на Донбасі, розвивати портову інфраструктуру, збільшити вантажопотік і створити нові робочі місця».

Джерело: Центр транспортних стратегій (ЦТС)